malowanie garażu

Osoby, które odwiedzają sklep z farbami przemysłowymi czy podkładowymi zwykle wiedzą, że powierzchnia, którą muszą pomalować, jest szczególnie wymagająca. W takich przypadkach nie wystarczy zastosowanie zwykłej farby, która pozwoli na otrzymanie pożądanego koloru ściany. Właśnie dlatego jednym z częstszych wyborów, jeśli chodzi o pokrycie powierzchni narażonych na działanie szkodliwych czynników, jest kupno farby epoksydowej. Czym się charakteryzuje i gdzie dokładnie znajduje zastosowanie?

Czym właściwie jest farba epoksydowa? 

Jednym z produktów, o które stosunkowo często pytają Klienci naszego sklepu z farbami nawierzchniowymi we Wrocławiu, jest farba epoksydowa. Jest to rodzaj farby żywicznej produkowany na bazie syntetycznych żywic, które zawierają jeden albo dwa składniki. W procesie produkcji żywica jest utwardzana, co w praktyce oznacza, że nie będzie się rozpuszczać ani topić. Ponadto produkt wyróżnia się też trwałością, ponieważ gwarantuje silne wiązania chemiczne. Farby epoksydowe są wykorzystywane do pokrywania szczególnie wymagających powierzchni, które potrzebują skutecznego zabezpieczenia przed szkodliwym działaniem korozji, środków chemicznych czy wilgoci. Nadają się na przykład do malowania drewna, betonu czy metalu.

Gdzie można stosować farby epoksydowe? 

Z uwagi na właściwości farb epoksydowych ich zastosowanie jest uniwersalne. Są wykorzystywane głównie w szeroko pojętym przemyśle. Można nimi zabezpieczać powierzchnie metalowe, betonowe i glazurę. Poza tym sprawdzą się też przy budynkach, w których zastosowano kwasy i substancje agresywne. Warto również wspomnieć, że farba epoksydowa może służyć jako powłoka antypoślizgowa.

Oprócz tego jest też często wybierana do zabezpieczania warsztatów czy innych miejsc, w których używane są oleje, paliwa czy smary, ponieważ jest na nie odporna. Dobrze się sprawdzą również w miejscach, w których panuje duży ruch pojazdów i wilgoć. Mogą to być na przykład hale produkcyjne. Farby epoksydowe czasami znajdują zastosowanie u osób prywatnych. Nadają się bowiem do zabezpieczania balkonów czy garażów.